Letenky - Kanada.sk - Práca v Kanade, štúdium v Kanade, Víza

 

     years in business

 

 

 

1    1     1    1

 

 

 

Letenky do Kanady

 

Pri turistickej, krátkodobej návšteve Kanady musí mať každý návštevník spiatočnú letenku na cestu domov alebo aspoň na opustenie Kanady. Účastníci programu Zažite Kanadu môžu mať spiatočnú letenku alebo jednosmernú letenku plus finančnú hotovosť na kúpu spiatočnej letenky (cca $1000 CAD). Osobám prichádzajúcim natrvalo do Kanady, alebo na pracovný pobyt presahujúci 12 mesiacov, postačuje aj jednosmerná letenka. Pozor, často býva jednosmerná letenka drahšia ako spiatočná.

 

Ceny leteniek do Kanady závisia od nasledujúcich faktorov:

Cieľová destinácia v Kanade: Čím je destinácia bližšie a čím viac letov tam lieta, tým je letenka lacnejšia.

Trieda: Väčšina cestujúcich letí tzv. economic class, ktorá je cenovo najvýhodnejšia. Oveľa drahšie (až niekoľkonásobne) sú letenky business class a first class.

Vek cestujúceho:

  • Deti do 2 rokov bez nároku na vlastné sedadlo platia zvyčajne 10% z ceny cestovného;
  • Deti od 2 do 12 rokov v sprievode dospelého platia zvyčajne 25-50% z ceny cestovného;
  • Osoby do 26 rokov majú rôzne mládežnícke zľavy.

Typ letenky: Jednosmerná alebo spiatočná.

Typ sezóny: Najdrahšie letenky sú počas tzv. high season, čo znamená júl, august a druhá polovica decembra (vianočné obdobie). Už pred týmito obdobiami ceny leteniek postupne stúpajú.

Počet prestupov. Vo všeobecnosti platí, že priame lety sú drahšie ako lety s niekoľkými prestupmi. Lety s viacerými prestupmi však dlhšie trvajú a pripočítavajú sa k nim zväčša vyššie letiskové poplatky. Dôvodom cenovej výhodnosti leteniek s viacerými prestupmi sú oveľa väčšie možnosti kombinácie jednotlivých letov. POZOR pri prestupe v Kanade. Ak prilietate ako emigrant alebo na pracovné povolenie, všetky formality vybavujete na prvom letisku v Kanade, bez ohľadu na to, či ešte letíte ďalej alebo nie. Preto si pri takomto prestupe nechajte dostatočný čas (cca 4 hodiny), aby ste nezmeškali nadväzujúci let. Neznamená to, že práve vás budú dlho preverovať, ale dostanete sa do radu, ktorý je vybavovaný výrazne pomalšie ako bežní turisti.  

Dĺžka ,,otvorenosti“ letenky: Tento bod sa týka len obojsmerných leteniek, pričom zvyčajne platí, že čím je letenka dlhšie otvorená, tým je drahšia. Maximálna dĺžka otvorenosti letenky je 1 rok.

Čas rezervovania letenky: Vo všeobecnosti platí, že letenky kupované s dostatočným predstihom (2-4 mesiace) sú cenovo výhodnejšie, na druhej strane letenky kupované na poslednú chvíľu môžu byť za akciové ceny (last minute).

 

Batožina

Najčastejšie v turistickej triede môžete mať bez príplatku jednu batožinu s hmotnosťou do 23 kg. Za nadváhu batožiny (maximálna hmotnosť jednej batožiny je 32 kg), alebo ak máte dve batožiny sa platí príplatok priamo na letisku. Každá spoločnosť môže mať iné podmienky. Okrem spomenutej batožiny je povolený 1 kus príručnej batožiny s maximálnymi rozmermi 55 x 40 x 20 cm a s hmotnosťou 6 kg na osobu. V príručnej batožine nie je dovolené mať žiadne ostré predmety (napr. nože, zbrane, nožnice…).

V batožine nie je možné prepravovať: plyny, žeraviny, náboje a výbušniny, jedy a rádioaktívny materiál a ďalšie nebezpečné látky. Najvhodnejšia je pevná a uzamykateľná batožina. Každý kus batožiny si treba starostlivo označiť menom a adresou.

Jamieson 

Pacifická hrebeňovka

Kern Services - preklady a tlmočenie

Poisťovňa Allstate vám ponúka kredit za roky poistenia v krajine vášho pôvodu s platným vodičským preukazom 

heli-skiing

hokej v kanade1

footer